Оголошення

Щодо документальних позапланових перевірок суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють операції з експорту та імпорту товарів

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що частиною першою статті 13 Закону України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» визначено, що Національний банк України (далі – НБУ) має право встановлювати граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, а також винятки та (або) особливості запровадження цього заходу захисту для окремих товарів та (або) галузей економіки за поданням Кабінету Міністрів України.

10:55 22.05.2024

До уваги платників екологічного податку: основні вимоги щодо заповнення декларації

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що форма  податкової  декларації  екологічного  податку  затверджена  наказом Міністерства  фінансів  України  від  17.08.2015  №  715,  зареєстрований  у Міністерстві  юстиції  України  03.09.2022  за                     № 1052/27497,  із  змінами  (далі  – Декларація). Декларація  містить  додатки,  що  є  її  невід’ємною  частиною,  у  яких платники екологічного податку декларують податкові зобов’язання за:

10:53 22.05.2024

Зміни в персональних даних платника податків: який алгоритм дій у разі зміни даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що  у разі зміни даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків необхідно подати заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (далі – Заява за ф. № 5ДР) та документ, що посвідчує особу (після пред’явлення повертається):

10:52 22.05.2024

Праця неповнолітніх

У нелегкі часи, які переживає зараз наша країна у зв’язку з російською військовою агресією, багато неповнолітніх українців, бажаючи допомогти своїм родинам і країні, намагаються працевлаштуватися, шукають роботу. Це цілком можливо, адже неповнолітні особи у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

13:21 16.05.2024

Включення процентів за користування іпотечним житловим кредитом до податкової знижки: яким умовам повинні відповідати договори на отримання кредиту для придбання (будівництва) житла?

Головне управління ДПСУ Полтавській області нагадує, що відповідно до положень Податкового кодексу України, право на податкову знижку щодо сплачених за іпотечним кредитом процентів мають платники податку, в яких договори на отримання кредиту на придбання (будівництво) житла відповідають одночасно наступним умовам:

15:09 14.05.2024

Щодо звільнення від відповідальності платників податків у разі помилкової сплати грошових зобов'язань на інший бюджетний рахунок

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що Законом України від 23 лютого 2024 року 3603-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн - комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), якими  передбачено звільнення платника податків від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень, зокрема в частині порушень щодо  правил сплати (перерахування) грошового зобов'язання та не нарахування/анулювання пені (норма набула чинності з 16 березня 2024 року).

15:08 14.05.2024

Податкова знижка на навчання: які документи необхідно подати до контролюючого органу?

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

15:07 14.05.2024

Відпочинок на природі і небезпечність кліщів

Розпочинається оздоровчий літній сезон. Людина завжди більше часу проводить на природі. Але відпочинок може стати небезпечним, якщо трапляються укуси будь яких комах. Найбільше небезпечні є кліщі.

11:43 08.05.2024

До уваги орендодавців – фізичних осіб!

Головне управління ДПС у Полтавській області звертає увагу орендодавців – фізичних осіб, що згідно з п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна         в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений             у порядку встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

11:36 08.05.2024