Обережно, бурульки!
Зима − це одночасно гарна і небезпечна пора року, тому потрібно дивитися не тільки під ноги, де підстерігає ожеледь, але і вгору, де зачаїлися бурульки. Звисаючі з дахів будинків, балконів, дерев і труб «крижані красуні» можуть вмить перетворитися на «крижану небезпеку».
Шановні громадяни! Щорічно в Україні фіксуються випадки падіння бурульок на людей з летальним випадком або каліцтвами. Подібні випадки, на жаль, відбуваються там, де власники будівель, споруд не стежать за станом дахів, не виконують своєчасну очистку карнизів від намерзлого льоду, снігу.
Найчастіше бурульки утворюються над водостоками, саме ці місця фасадів будинків бувають особливо небезпечні. Крім того, звертайте увагу на обмерзання тротуарів. Зазвичай більш товстий шар криги утворюється під бурульками. Навіть в тому випадку, коли огорожа відсутня, варто бути обережними і по можливості не підходити близько до стін будинків.
Правила безпеки при проходженні повз дахи (карнизи) із бурульками:
- Перш ніж пройти під карнизом будівлі з бурульками, уважно подивіться на стан обмерзання.
- При русі вздовж будинків йдіть на безпечній відстані від стін (не ближче 3-4 метрів).
- Не стійте під карнизами будинків, на яких утворилися бурульки.
- Не паркуйте свої машини впритул біля будинків.
- При необхідності проходження під обледенілим карнизом будівлі, намагайтеся якомога швидше подолати цю ділянку.
- Якщо під час руху по тротуару ви почули нагорі підозрілий шум − не зупиняйтесь і ні в якому разі не піднімайте голову і не розглядайте, що там сталося, бо можна втратити час. Можливо, це схід снігу або крижаної брили. Треба якомога швидше притиснутися до стіни, «козирок» даху будівлі послужить укриттям.
Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода з настанням нестабільної температури, необхідно:
− Керівникам підприємств, установ та організацій, директорам шкіл та дитячих садків:
- попереджувати відповідні служби про необхідність своєчасного усунення небезпеки падіння крижаних бурульок на пішоходів і можливих наслідків таких надзвичайних ситуацій;
- встановлювати попереджувальні знаки і огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок;
- по можливості, своєчасно збивати бурульки, які несуть небезпеку;
− Батькам, педагогам необхідно роз’яснювати дітям небезпеку ігор під час відлиги під карнизами дахів будинків, виключити їх перебування в позаурочний час у таких місцях.
− Під час прогулянок на свіжому повітрі з маленькими дітьми, що перебувають на санчатах, у дитячих колясках, не залишати їх без нагляду і не перебувати з ними у місцях можливого падіння з дахів брил льоду, снігу, бурульок.
Шановні громадяни!
Пам’ятайте, що ваша безпека залежить насамперед від вас самих!