Запрошуємо на семінар "АГРАРІЇ ТА СІЛЬСЬКІ ГРОМАДИ: ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЧЛЕНСТВА В ЄС"
Регіональний комітет з питань сільського розвитку та підтримки підприємництва Полтавського обласного відділення Всеукраїнської організації громад запрошує до участі у семінарі «Аграрії та сільські громади: як підготуватися до членства в ЄС».
Дата: 17 травня 2024 року.
Початок: 11:00.
Адреса: Полтавська область, Миргородський район, село Сергіївка, вул. Центральна, буд. 9, адмінбудинок сільської ради.
Мета семінару: прискорити євроінтеграційні процеси, допомога українським сільським громадам та аграрному бізнесу краще підготуватися до членства в ЄС.
Питання, що розглядатимуться:
- Досвід аграрної та сільської євроінтеграції Республіки Латвія
- Євроінтеграційні процеси в України.
- Внесок області до євроінтеграційних процесів.
- Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій як інструмент зближення аграрної політики України та ЄС.
- IPARD – європейський інструмент передвступної допомоги адаптації українського АПК та сільської місцевості до вимог ЄС: що можуть зробити місцеві органи влади та громади.
- Дорожня карта приєднання України до IPARD.
Організатори:
- Латвійський центр сільських консультацій та освіти
- Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України
- Регіональний комітет з питань сільського розвитку та підтримки підприємництва Полтавського обласного відділення Всеукраїнської асоціації громад
- Сергіївська сільська територіальна громада
Учасники: представник територіальних громад та аграрного бізнесу, органів законодавчої та виконавчої влади, посольства Латвії в Україні, громадських організацій, закладів науки та освіти, дорадчих служб, міжнародні експерти.
Довідка
Із набуття Україною статусу країни-кандидата в члени ЄС важливого значення набуває робота з передвступної підготовки до членства в ЄС. Одним із інструментів такої підготовки є IPARD - Instrument for pre-accession assistance for rural development. Мета IPARD - допомогти бенефіціарам (країнам – кандидатам в члени ЄС) узгодити себе з правилами, стандартами, політикою та практикою ЄС для підготовки до членства в ЄС шляхом просування політичних, інституційних, правових, адміністративних, соціальних та економічних реформ у сфері аграрного та сільського розвитку. За допомогою ІPARD ЄС надає бенефіціарам фінансову та технічну допомогу з метою зробити свій сільськогосподарський сектор і сільські райони більш стійкими, узгоджуючи їх аграрну політику зі спільною сільськогосподарською політикою ЄС.
Україна ще не має доступу до програми передвступної підготовки для сільського розвитку, але, зважаючи на тривалість та складність процесу, роботу із приєднання до цього інструменту варто розпочинати зазделегідь.
За підтримки Посольств США в Україні, Міністерства закордонних справ Латвії, а також Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України (ВГО НАСДСУ) і Латвійський центр сільських консультацій та освіти реалізують проєкт «План дій щодо гармонізації законодавства у сфері сільського розвитку в Україні, сприяння використанню передвступних інструментів допомоги ЄС для сільського розвитку (IPARD) для підвищення конкурентоспроможності та експортної спроможності малих і середніх підприємств в Україні».
Одне із ключових завдань проєкту – підготовка дорожньої карти для приєднання України до IPARD. Під час заходу буде презентоване та обговорено проєкт цієї Дорожньої карти.
Просимо підтвердити участь у заході до 14 травня 2024 року за електронною адресою: vykonkom@sergiyvska-rada.gov.ua або за номером телефону – 0503432576 (Сергіївський сільський голова – Ігор Григорович Лідовий).
АГРАРІЇ ТА СІЛЬСЬКІ ГРОМАДИ:
ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЧЛЕНСТВА В ЄС
Семінар
Дата: 17 травня 2024 року.
Початок: 11:00.
Адреса: Полтавська область, Миргородський район, село Сергіївка, вул. Центральна, буд. 9, адмінбудинок сільської ради.
11:00-11:40 |
Огляд виставки крафтових виробів Сергіївської сільської територіальної громади Ігор Лідовий, Голова Сергіївської ТГ
|
11:40-12:00 |
Знайомство з соціальною інфраструктурою старостату Ігор Лідовий, Голова Сергіївської ТГ
|
12:00-12:30 |
Відкриття семінару Ігор Лідовий, Голова Сергіївської ТГ Філіп ПРОНІН, начальник Полтавської ОВА Мадара Сіліна, Заступниця голови Місії (Реформи та реконструкція), Посольство Республікии Латвія в Україні Микола Різник, Голова Полтавського регіонального відділення ВАГ Олексій Устенко, Народний депутат України Андіс Курсітіс, Директор з освіти та навчання Латвійського центру сільських консультацій та освіти центру
|
12:30-12:45 |
Агроєвроінтеграція в уявленнях українців: результати дослідження Роман Корінець, директор ВГО НАСДСУ
|
12:45-13:15 |
Євроінтеграційний процес: досвід Латвії для України Лаймдота Страуюма, економіст, колишній директор ЛЦСКО, заступник державного секретаря та державний секретар Міністерства землеробства Латвії та Міністерства регіонального розвитку, Міністр сільського господарства (2011-2014), Прем’єр-міністр Латвії (2014-2016)
|
13:15-13:45 |
Євроінтеграція в діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Мороз, начальник відділу стратегії агропромислового комплексу Міністерства аграрної політики та продовольства України
|
13:45-14:00 |
Інструмент для допомоги приєднанню / передвступної допомоги для сільського розвитку для кандидатів у члени ЄС Роман Корінець, директор ВГО НАСДСУ |
14:00-14:40 |
Дорожня карта для приєднання до Інструментів передвступної підготовки для сільського розвитку Айварс Лапіньш, екс-заступник Державного секретаря Міністерства землеробства Латвії та Державний секретар Міністерства охорони здоров’я Латвії, радник Міністерства землеробства Латвії, Постійний представник Латвії в ОЕСР та ЮНЕСКО |
14:30-14:55 |
Роль сільського дорадника в період підготовки до вступу та забезпечення успішного процесу інтеграції до ЄС. Каспарс Журіньш, Директор у сфері міжнародних проектів Латвійського центру сільських консультацій та освіти |
14:55-15:20 |
Дискусія IPARD: Як українським громадам підготуватися до вступу в ЄС
Сергій Фролов, Директор Департаменту АПК Полтавської ОВА Віталій ДЯКІВНИЧ, начальник Миргородської РВА Наталія ГИРКА, голова Миргородської районної ради Представники громад, бізнесу, громадських організацій, закладів науки та освіти, дорадчих служб
|
15:20-15:30 |
Підведення підсумків Микола Різник Ігор Лідовий Роман Корінець
|
15:30-16:00 |
Неформальне спілкування |