КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Дата: 16.04.2024 11:11

Фото без описуВнесеними змінами до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого Постановою КМУ від 16.08.2022 № 918, розширили напрями державної підтримки аграріїв, які зареєстровані у Державному аграрному реєстрі, та збільшили суми виплат.

Відтак, фермерам надаватимуть:

- бюджетну субсидію на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення у розмірі до 4 тис. грн на 1 га;

- спеціальну бюджетну дотацію для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Фермери, що утримують від 3-х до 100 корів, зможуть отримати 7 тисяч гривень на одну голову;

- спеціальну бюджетну дотацію для утримання маточного поголів'я кіз та/або овець. Розмір підтримки - 2 тис. грн на одну голову для тих, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець.

Фінансова підтримка надається сільськогосподарським товаровиробникам, в тому числі фізичним особам які не являються суб’єктами підприємницької діяльності.

Щоб отримати бюджетну допомогу необхідно обов’язково зареєструватися в Державному аграрному реєстрі  - https://www.dar.gov.ua (бажано до 01.05.2024 року, що сприятиме оперативному поданню заявки з моменту початку прийому).

Заявка на отримання коштів по вищевказаним програмам подаються  через особистий електронний кабінет в Державному аграрному реєстрі після початку прийому: з 1 травня по 30 червня 2024 року.

Заявку потрібно реєструвати відповідно до вимог ст. 42 Закону України «Про адміністративну процедуру» від 17.02.2022 р. № 2073-IX. Якщо вона не відповідатиме встановленій формі або буде надано неповну інформацію, то посадова особа Укрдержфонду, яка розглядає заявки, залишить її без руху відповідно до ст. 43 Закону № 2073-IX.Фото без описуФото без опису