Пам’ятка для населення щодо використання газобалонного обладнання в багатоквартирних будинках та безпечного використання пічного опалення у побуті

Дата: 29.12.2022 10:50

Фото без описуНа випадок відсутності електро- та газопостачання звертаємо увагу на недопущення використання газобалонного обладнання в багатоквартирних будинках, адже це може призвести до вибуху чи виникнення пожежі. Окрім цього, звертаємо увагу жителів приватного сектору сільської місцевості про дотримання правил безпечного використання пічного опалення.

У житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштовування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщини, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.
Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити справність печі і димоходу, відремонтувати їх, почистити сажу, замазати тріщини глиняно-пісочним розчином, побілити димову трубу на горищі і вище.
Якщо ви користуєтесь пічним та газовим опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила:

•  перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;
  • біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;
  • усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
  •  попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.
  • Під час використання пічного та газового опалення не допускається:
    • залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям;
    • користуватися печами, які мають тріщини;
    • розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
    • сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
    • застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
    • здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
    • зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;
    • не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади;
    • перед запалюванням газового приладу слід відкрити вікно чи кватирку і перевірити провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі (повинен бути відкритим та допускати повітря у приміщення), опісля — перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі і лише після цього запалювати газовий прилад.
  • Бережіть себе!