З 13 грудня 2021 року Полтавська область переведена до «жовтої зони».

Дата: 22.12.2021 10:17

Фото без опису24 листопада 2021 року Кабінет Міністрів України Постановою №1240 вніс зміни до Постанов Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020р. та №677 від 29.06.2021р., чим посилив карантинні правила, особливо для невакцинованих осіб, які вступили в дію з 6 грудня.

З 13 грудня 2021р. Полтавська область переведена до «жовтої зони».

У межах жовтого рівня заборонено:

• робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників;
  • проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти;
  • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
  • робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки;
  • робота спортзалів, басейнів;
  • діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;
  • міжобласні та міжнародні перевезення.

Обмеження, передбачені жовтим рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:

• «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);
  • «зелений» COVID -сертифікат (чинний 365 днів);
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
  • іноземний COVID -сертифікат про щешіення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
  • негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години).
  • сертифікат про одужання від COVID -19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

Тобто для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID- сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення.

Термін дії “жовтого” сертифіката зменшили до 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів

У разі проведення масових заходів та території громади необхідно суворо дотримуватись вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря України № 23 від 06 грудня 2021р. «Про затвердження протиепідемічних заходів під час проведення масових заходів (окрім спортивних) на період карантину у зв'язку з поширенням короно вірусної хвороби (COVID-19).