Обережно, вибухонебезпечні предмети!

Дата: 26.05.2021 13:23

Із часів Другої світової війни минуло вже 76 років, а воєнне минуле і досі нагадує про себе вибухонебезпечними знахідками. Особливо часто такі знахідки трапляються навесні, коли активно проводяться земляні, польові та будівельні роботи.

Так, із початку року (станом на 24 травня) на Полтавщині зафіксовано 65 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів, у результаті чого знайдено та знищено 1110 застарілих боєприпасів, а саме: 3 авіабомби, 235 артснарядів, 57 мінометних мін, 57 гранат, 2 інженерні міни, 734 набої тощо.

За минулий тиждень сталося 8 випадків виявлення  вибухонебезпечних предметів.

Зокрема, 20 травня група піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Полтавській області знищила 30 гранат РГД-33, 2 гранати Ф-1, чотири запали, чотири підривники та 734 набої часів минулих війн, виявлені напередодні в с. Мала Круча Пирятинської територіальної громади Лубенського району та під час додаткового обстеження території.

З метою попередження нещасних випадків серед населення у разі виявлення вибухонебезпечних предметів Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації нагадує мешканцям області правила безпечного поводження з вибухонебезпечними або підозрілими предметами.

У разі знаходження підозрілого предмета необхідно:

• припинити будь-яку діяльність у районі виявлення такого предмета;
  • позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет та огородити його від сторонніх осіб. Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, гілки, мотузки, шматки матерії тощо;
  • відійти на безпечну відстань (не менше 100 м) від знайденого предмета;
  • повідомити про знахідку екстрені служби (тел.101, 102);
  • дочекатися прибуття фахівців, вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Оскільки  практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання, то категорично забороняється:

• користуватися мобільним телефоном поблизу підозрілого предмета;
  • торкатися предмета, пересувати його на інше місце, кидати, ударяти по ньому, розбирати, засипати його ґрунтом;
  • розпалювати поряд багаття.

Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право лише підготовлені фахівці (піротехніки, сапери), допущені до цього виду робіт. Всі виявлені вибухонебезпечні предмети підготовлені фахівці знищують в спеціально відведених місцях.

Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та

взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації