Герої не вмирають… Андрусенко Дмитро Олександрович

Дата: 20.04.2021 13:28

Фото без описуВічна пам’ять і вічна слава!

Народився Дмитро Андрусенко 24 вересня 1992 року  в Башкирії (місто Салават). Проживав у с. Піщане Кременчуцького району.

Після закінчення Кременчуцького ПТУ № 22, де здобув спеціальність автослюсаря, Дмитро вирішив стати військовим, хотів служити у військах спецпризначення. І  тому не пішов на строкову службу, а одразу підписав контракт на три роки. Коли почалися події в Криму і на Сході, до завершення контракту залишалося півроку, Дмитро збирався продовжити службу в правоохоронних органах.

Молодший сержант, старший розвідник Кіровоградського  3-го окремого полку спеціального призначення.

З 7 квітня 2014 року охороняв Міжнародний аеропорт «Донецьк», який на той час ще приймав літаки.

19 квітня 2014 року близько 1:30 загинув у Донецькому аеропорту за прикрого збігу обставин — товариш по службі Дмитра, почувши якийсь раптовий шум, розцінив це як проникнення в будівлю аеропорту й застосував зброю. Від поранення у голову Дмитро помер на місці.

21 квітня Дмитра поховали на кладовищі села Піщане. Вдома лишилися мати Майя Миколаївна, сестра Олена та цивільна дружина (наречена) Катерина Грушова. Вже після смерті Дмитра народилася донька Вікторія.

Позивний «Дімас».

Дмитро - перший, кого втратив Кременчук у російсько-українській війні.

Указом Президента України № 599/2014 від 19 липня 2014 р. «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Рішенням Полтавської обласної ради від 21 жовтня 2015 року нагороджений відзнакою «За вірність народу України» І ступеня (посмертно).

Ім'я Дмитра Андрусенка внесене до Книги Пошани Полтавської обласної ради.

У вересні 2016-го на фасаді ПТУ № 26 м. Кременчук відкрито пам'ятну дошку випускнику Дмитру Андрусенку.

13 жовтня 2016 року меморіальну дошку на честь Дмитра Андрусенка встановлено на фасаді Піщанської гімназії, де він навчався.

2017 року іменем Дмитра Андрусенка названо одну з вулиць міста Кременчук в новому мікрорайоні «Озерний».

Фото без опису19 квітня 2021 року , в День Пам’яті кременчуцького захисника, на центральному відділенні Укрпошти конверт Героя погашений поштовим штемпелем цього дня.

Пам’ять про Андрусенка Дмитра Олександровича  завжди житиме в наших серцях.

Герої не вмирають – вони йдуть на небеса!!!!

Поклали квіти на могилу Героя та хвилиною мовчання вшанували  пам’ять перший заступник сільського голови Піщанської сільської ради Назаренко Р.В., начальник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Піщанської сільської ради Крупа С.І., фахівець відділу освіти Васильєва Т.М., в.о. заступника директора з виховної роботи Піщанської гімназії Щипець О.М., педагог-організатор Мулявка І.В., класний керівник Дмитра – Гавриленко Н.І.