День пам'яті жертв політичних репресій

Дата: 17.05.2021 16:57

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація. З метою вшанування  жертв пам’яті політичних репресій в Ялинцівському, Максимівському, Вільнотерешківському сільських будинках культури проведений перегляд фільму першого "Верни до мене, пам'яте моя". Документальної трилогії "Просвітлої дороги свічка чорна", присвяченої пам’яті В.Стуса.