Європа без кордонів

Дата: 14.05.2021 15:19

Цього року в Україні відзначають вже 18-й День Європи. Згідно з Указом Президента це свято було «призначене» на третю суботу травня.

На відміну від міжнародних днів, запроваджених ООН та ЮНЕСКО, або державних і релігійних свят, не покликаний захищати когось від чогось або вшановувати чиюсь пам'ять. Для України це скоріше день-нагадування, день-знак, день-вектор як для країни, котра прагне стати повноправною частиною європейської спільноти і має на це всі права та підстави. Він є приводом, аби засвідчити прагнення нашої країни існувати у мирі та розвиватися нарівні з країнами об'єднаної Європи.

Зазвичай, в цей день, в Україні, влаштовують святкові концерти, вистави на площах,у концертних залах, ВИШах, школах.

Бібліотеки також долучаються до святкування Дня Європи.