A A A K K K
для людей із порушенням зору
Піщанська сільська рада
Полтавська область, Кременчуцький район

КНИГА РЯТУЄ ДУШУ ВІД ЗДЕРЕВ'ЯНІННЯ

Дата: 23.04.2021 09:57
Кількість переглядів: 789

                            (огляд-рекомендація)                                      

(до Дня книги і авторського права)

Дата святкування Всесвітнього дня книги та авторського права, який увійшов у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995 р., припадає на 23 квітня. Вона вельми символічна для світової літератури. У цей день покинули світ або прийшли в нього такі знамениті і відомі автори як Шекспір і Сервантес, Моріс Дрюон і Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо і Володимир Набоков, X. Лакснесс і Григір Тютюнник.

Важко не погодитись, що Книга – є носієм інформації, основою освіти і творчості, дає можливість кожній культурі розповісти про себе, знайомить зі звичаями і традиціями різних народів.           

Завдяки книгам ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розуміння краси нашого людства.

В цей день хотілося б не просто казати гучні слова, а й віддати данину поваги авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, читати, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв культурному розвитку людства, зробити цей світ добрішим і світлішим.

Щоб осягнути всі дрібні, проте такі важливі нюанси свого часу, потрібно читати якісну художню літературу тої країни, в якій живеш.Обираючи з доволі багатого поля української художньої літератури, хочеться  виділили авторів, з творчістю яких варто ознайомитися.

 

               СЕРГІЙ  ЖАДАН

Сергій Жадан  -  поет, прозаїк, перекладач, есеїст, організатор літературних фестивалів, рок концертів, театралізованих перформансів та акцій громадянської непокори. Автор кількох книжок віршів та прози. Живе і працює в Харкові.

«Капітал» (Жадан С.В. Капітал [Текст] / С.В. Жадан. – Х. : Фоліо, 2007.  – 797 с.)- книга для тих, хто бореться з системою за допомогою власних шкідливих звичок. Все, що ти хотів дізнатись про соціалістичний реалізм, але не мав у кого спитати.

«Депеш Мод», «Цитатник», «AnarchyintheUKR» та «Гімн демократичної молоді» - вперше під однією обкладинкою.

«Ефіопія»(Жадан С.В. Ефіопія [Текст]  /С.В. Жадан. – Харків: Фоліо, 2011. – 121 с.)- книга про маршрути, якими рухаються кур’єри, приносячи добрі новини й поєднуючи між собою громади відступників, грабіжників та репатріантів . Вірші та есеї, вміщені в книзі, є збіркою переказів про життя та небезпечні пригоди видатних мандрівників, державних злочинців, церковних діячів, духовних лідерів, кримінальних авторитетів, нелегальних емігрантів, членів спілки писььменників та інших неврівноважених осіб.

 

ОКСАНА  ЗАБУЖКО

Оксана Забужко – українська поетеса, письменниця, літературознавець, публіцист. Її вірші переклали на шістнадцять мов світу. У своїй творчості Забужко прагне переосмислити українську ідентичність. У прозових творах вона порушує питання довкола гендерних тем, зміни гендерних стереотипів та парадигм.

Нова книжка провідної української письменниці«NotrDamed’Ukraine», підсумковий плідїї багаторічних роздумів – це вражаюча інтелектуальна подорож крізь віки, культури й конвенції в пошуках «Україна, яку ми втратили». Ключем до неї стає розкритий О. Забужко «код Лесі Українки». Аристократка і єретичка, спадкоємиця древнього лицарського роду і продовжувачка гностичної традиції, ця найвидатніша з українок залишилася незрозумілою в радянській Україні і майже незнаною широкій публіці – в Україні незалежній. Чому?

Відповіддю на це запитання стає велика історична драма «прихованої війни», яку Оксана Забужко з притаманною їй відвагою виносить із забуття і, на багатющому літературному та історичному матеріалі, відновлює на повен зріст.

Це ще й книга про наше сьогодення – про те, як жорстоко ми розплачуємося за втрату і забуття багатовікової лицарської культури…

 

МАРІЯ МАТІОС

«http://img.yakaboo.ua/media/entity/author/cache/2/image/228x300/76be0bc84a6b7b5e4630b1e3af73bee4/3/_/3_3_38.jpgЗнахаркою троянської ружі» вважає Марію Матіос професор Люблінського Університету ім Марії Кюрі – Склодовської І. Набитович. Її називають то «Стефаником у спідниці», українським Маркесом чи Фолкнером, то «чортиком із табакерки». Але сама письменниця різко відкидає будь – які порівняння і стверджує, що ій до вподоби єдине визначення її стилю: «вона пише, як Марія Матіос».

Жодна українська книжка усіх років незалежності не мала такого непідробного резонансу в суспільстві, як її роман «Солодка Даруся».

Сімейна сага витворює правдивий дух минулої епохи, вимірює сутність людських поривань, страждань, справжньої любові, а також людської природи загалом. Намагання письменниці «поправити всесвітню несправедливість любов’ю» (за Лесею Українкою) чи «здолати людство шляхетністю душі» (за Ніцше) створюють галерею художніх образів і символів, що дуже точно вписуються в споконвічні цінності людського духу, уявлень про мораль та про порядність. Глибокий психологізм, складний сюжет за принципом «реверсу» та розкішна мова створюють надзвичайно привабливе прозоре полотно. 

Кожен наступний твір письменниці викликає жваві обговорення і незамінну цікавість читачів.

До книги «Вибране» ввійшли найбільш відомі твори Марії Матіос: «Солодка Даруся»,  «Нація», «Майже ніколи не навпаки», «Москалиця» та інші.

У «Щоденику страченої» означеному як психологічна розвідка, письменниця досліджує внутрішню драму закоханої людини, демонструє елементи психологічного трилера, в якому органічно поєднано сюжет і потік свідомості, детективність розповіді і новелістичний фінал, тілесну чуттєвість і психоаналітику.

Реальний час, що пливе крізь живі людські долі, і реальні люди, що пливуть крізь плинний час,  - такими є основні мотиви книги «Вирвані сторінки з автобіографії». Книга дайджест «населена» багатьма відомими і невідомими людьми і подіями, які й складають історичну, психологічну, ідеологічну, культурну та побутову мозаїку українського життя перетину ХХ і ХХІ століть. Недаремно сама письменниця називає «Вирвані сторінки…» «не просто автобіографією, а стовідсотковою книгою про сучасність і сучасників».

 

ІРЕН РОЗДОБУДЬКО

Письменниця, поетеса та сценарист Ірен Роздобудько сміливо експериментує зі стилями, жанрами, темами, сюжетами й героями. Вона автор психологічних трилерів «Мерці», «Екскорт у смерть»,  романів  «Ранковий прибиральник , «Шості двері», двох поетичних збірок. Пише казки та оповідання для дітей .

Роман «Гудзик» у 2005 році отримав першу премію Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова». Його часовий простір: від середини 70 –х до наших днів, його географія – Київ, українська провінція, Росія, Чорногорія, зрештою – Америка. Головна ідея: велике щастя або велика трагедія може початися з найменшої деталі, з ґудзика, який так легко загубити, а потім шукати все життя…

Історія про любов, вірність і зраду. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад, а цінувати те, що існує поруч із тобою – сьогодні і назавжди.

«Зауважу одразу: я не запрошую до себе в гості – на ці сторінки – тих, для кого серйозний вираз обличчя є свідченням розуму. Як казав барон Мюнхаузен, саме з цим виразом робилися найбільші дурниці на землі…». Так говорить Ірен Роздобудько про свій авантюрний детектив «Останній діамант міледі».

На сьогоднішній день  творчий доробок письменниці нараховує вісімнадцять книжок і п’ять фільмів, сценаристом котрих вона виступає.

 

МАРИНА ТА СЕРГІЙ ДЯЧЕНКИ

Марина та Сергій Дяченки – це не просто сімейний та письменницький дует. Це особлива планета у сучасному всесвіті фантастики та фентезі. Проза Дяченків -  яскрава та емоційна.

 Кількість нагород та премій найпрестижніших конкурсів, які отримали твори Марини та Сергія, незліченна. На загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон - 2005» в Глазго вони отримали звання «кращих письменників - фантастів» у Європі. Світ Марини та Сергія Дяченків – дивовижний, сповнений незбагнених таємниць і фантастичних пригод, і разом з тим повний Любові та магії.

          Вона – сучасна відьма – авантюристка, ворожить і знімає причину та вроки, проте вірить тільки в гроші. Він – демон, що вселився в неї. Вона одержима. Він – жорстокий хазяїн. Двоє ненавидять одне одного і пов’язані зі спільною місією. Варто хоч раз помилитися, спізнитися, схибити – і відьма, і демон опиняться в пеклі. Однак у такій важкій справі помилка – це тільки справа часу… Такий короткий зміст книги «Самум».

          За все в житті доводиться платити, в тому числі й за нерозсудливі юначі жарти  - стверджується в романі  «Брамник». А ціна буває зависокою навіть  для чарівника. Могутній маг, наділений талантом і честолюбством у покарання за гордощі перетворений на бездушну річ і позбавлений магічного дару.

А якщо додати до цього нерозв’язану любовну колізію – тоді вже хоч із мосту та в воду!

Дія роману Марини та Сергія «Печера» відбувається в місті, де немає злочинів і замків на дверях. Ідеальний варіант суспільства? Так, але тільки на перший погляд. Свідомість мешканців цього міста розділена. Удень вони живуть у реальності, яка регулюється звичайними нормами і правилами, а вночі до їх «послуг» Печера -  світ поза свідомості, який наповнений дивними і жорстокими створіннями. Прокидаючись зранку, мешканці міста розуміють, що у світі Печери вони реалізують усі свої потаємні бажання, які заборонені у світі реальному. Але де проходить межа між світами? І чи є вона взагалі?..

          Як завжди, Дяченки, майстерно підкоряючи захоплюючим сюжетом, ставлять перед читачами філософські питання, відповідь на які кожен повинен знайти сам…

 

ІРЕНА  КАРПА

http://riafan.ru/uploads/2014/10/27/full-1413198887-1445973894.jpgУкраїнська письменниця, співачка, журналістка.
Народилася 8 грудня 1980 року. Спочатку мешкала з родиною в Івано-Франківську, потім переїхала з родиною до Яремче — невеликого містечка у Карпатах, де вчилася малюванню у школі мистецтв.
          У 1998 р. вступила до Київського національного лінгвістичного університету на відділення французької філології.
          Від 1999 Карпа є солісткою й авторкою текстів гурту «Фактично самі».
          Першою її книгою стала «Знес Паленого», видана у 2000 у Івано-Франківську. До цієї книги ввійшли, поміж іншим, повість «50 хвилин трави».

Це історія кохання головної героїні Євки та Дані, але цю сюжетну лінію переривають інші події та ситуації з життя головної героїні.

   У формі твору відобразила випадок із життя сучасної молоді. Адже, й у реальному житті можна зустріти дівчину, яка підпорядковує собі оточуючих, використовує хлопців для насолоди і не цікавиться їх почуттями. Хоч в творі такою виступає дівчина, але не факт, що на її місці не може опинитися хлопець з такими ж манерами і принципами.

2003 року Ірена отримала магістерську ступінь з іноземної філології за спеціалізацією  англійська та французька мови, зарубіжна література. Рік подорожувала Південно-Східною Азією, наслідком чого став роман «Фройд би плакав», виданий також «Фоліо».
          Кемпінги і дорогі готелі, помешкання українських заробітчан і західних дипломатів, шведський коханець зі шляхетною місією покращити світ і російський коханець з купою проблем, світ шоу-бізнесу, буддиські храми, а ще – багато-багато коротких притч і анекдотів, сумних і не дуже історій. Все це з відвертістю, якої ще не знала українська література. Ця книжка може приголомшити, але не відпустить до останньої сторінки, залишаючи відчуття довгої і виснажливої подорожі, після якої стаєш іншою людиною.

Майже кожного дня на письменницькій ниві з’являються нові обличчя, нові імена    зі своїм неповторним стилем написання. В короткому описі неможливо охопити всіх. А це означає, що сучасна українська література є . Вона опановує новий для себе простір, вона міняє стереотипи і творить нове уявлення про красу.

 Добре це чи погано? Важко сказати. Сподіваємось, нові канони не стануть загрозою знищення культурного надбання нації взагалі.

Микола Жулинський писав: “Це наше. Українське. Неминуче. Й це не криза, не катастрофа, а визрівання чогось нового, ще не звіданого, тому таємничого, навіть містичного”.
 

ВИКОРИСТАНА  ЛІТЕРАТУРА:

20 письменників сучасної України[Текст] /упоряд. і передм. О.В. Красовицкького. – Х. : Фоліо, 2011. – 379 с.

Жадан С.В. Капітал [Текст] / С.В. Жадан. – Х. : Фоліо, 2007.  – 797 с.)-

Карпа І. 50 хвилин трави: Коли помре твоя краса[Текст] / Ірена Карпа. – Х.: Фоліо, 2007. – 239 с.

Жадан С.В. Ефіопія [Текст]  /С.В. Жадан. – Харків: Фоліо, 2011. – 121 с.)-

Забужко О.«Notr Dame d’Ukraine» : Україна в конфлікті міфологій [Текст] . – 2-е вид., випр.. – К.: Факт, 2007. – 640 с.;іл.),

Матіос М. Вибране[Текст] М. Матіос. – Львів: ЛА «Піраміда», 2010. – 424 с.)

Матіос М. Шоденник страченої [Текст] / М. Матіос. – Львів: ЛА «ПІРАМІДА», 2005. – 192 с.),

Матіос М. Вирвані сторінки з автобіографії[Текст] / Марія  Матіос. - Львів: ЛА «Піраміда», 2011. – 368 с

Роздобудько І. Ґудзик[Текст] /І. Роздобудько. – Харків: Фоліо, 2008. – 222 с

Роздобудько І. Мандрівки без сенсу і моралі[Текст] /Ірен Роздобудько.  – К.: Нора – Друк, 2011. – 192 с

Дяченки М. та С. Самум[Текст]: роман, повість, оповідання /Дяченки Марина та Сергій. – Х.: Фоліо, 2012. – 316 с.

Дяченки М.та С.Брамник[Текст]: Роман /Марина та Сергій Дяченки . – К.: Джерела М, 2005. – 288 с.).

Дяченки М. та С. Печера [Текст]:роман /Марина та Сергій Дяченки. – Харків: Фоліо, 2012. – 316 с.

Карпа І. 50 хвилин трави: Коли помре твоя краса[Текст] / Ірена Карпа. – Х.: Фоліо, 2007. – 239 с.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь