23 квітня Всесвітній день книги та авторського права

Дата: 23.04.2021 09:55

23 квітня в усьому світі відзначають Всесвітній день книги і авторського права.

Цей день святкують усі, хто причетний до книги та книжкової справи: автори, видавці, вчителі, бібліотекарі.

Ідея святкування належить Міжнародній асоціації видавців і бере свій початок з Каталонії (Іспанія), де вже майже 100 років на День Юрія відбувається безліч книжкових вуличних фестивалів.

За кожну куплену книгу на фестивалі дарують троянду. Зміст цієї акції такий: троянда – для кохання, а книжка – назавжди.

Сьогодні, коли без Інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості.

Щодо авторського права - це один із засобів охорони інтелектуальної власності людини, набір прав, наданих авторам оригінальних творів. Інтелектуальна власність охоплює всі творіння людського розуму.

Першим нормативним актом авторського права вважається «Статут королеви Анни».

Зміни, що відбуваються у суспільстві, коли інформатизація та комп’ютеризація охопили майже всі сфери життя, ніяк не відміняють значення книги і художнього друкованого слова для освіти, наукової роботи і, врешті, для душі, тому що нічого не може замінити задоволення від прочитаної сторінки нової книги.

Після карантинних обмежень відвідувачів Піщанської сільської бібліотеки для дорослих чекають книги сучасних вітчизняних авторів, які розміщені на книжковій виставці «Сучасні митці українського слова».

На юних користувачів чекають видання з книжкової полиці «Книги, які знають все».