Посміхайтеся частіше і світ посміхнеться вам

Дата: 31.03.2021 08:41

Експрес-інформація

Без сміху поговоримо про сміх,

який одвічно сиплеться, мов з міху.

Не раз він добрим людям допоміг,

лунаючи не просто задля сміху!

1 квітня в усьому світі відзначається Міжнародний день сміху. У цей день прийнято розігрувати родичів, друзів та знайомих. Сміх прикрашає всіх, малий ти або здоровий. Якої б національності ти не був, яку б посаду не обіймав, смійся завжди!

Світ сміху-це особливий світ. Французький письменник Віктор Гюго якось сказав: «Сміх – це сонце: воно проганяє зиму з людського обличчя»

І хоча свято не внесене ні в які календарі знаменних дат, воно з однаковим успіхом відзначається в Україні і в Росії, в Німеччині і в Англії, у Франції,  Скандинавії, і навіть на Сході.

Але ось чому цей день припадає саме на перше квітня, точно сказати ніхто не може.

На цей рахунок існує кілька версій, одні приписують його зародження Стародавньому Риму, де в середині лютого (а зовсім не на початку квітня) святкувалося свято Дурних. Апулей вважав, що в древньому Римі першоквітневий обман був пов'язаний зі святом на честь божества Сміху.

Інші стверджують, що це свято зародилося ще в стародавній Індії, де 31 березня відзначали свято жартів. Також є припущення, що 1-го ж квітня в стародавньому світі жартували тільки ірландці, та й то в честь Нового року. Ісландські саги свідчать, що звичай обманювати 1 квітня, був введений богами на згадку про Скадею, дочку Тіасса.

Ще за однією версією, звичай жартувати 1 квітня, пов'язаний з перенесенням нового року. До другої половини XVI століття, європейський новий рік починався в кінці березня. До цієї події готувалися, ходили один до одного в гості, дарували подарунки. Сама зустріч Нового року відбувалася 1 квітня. Пізніше, за указом французького короля, початок року офіційно стали відзначати 1 січня, але багато підданих продовжували святкувати 1 квітня. Щоб зжити старі традиції, їх стали називати "першоквітневими дурнями", стало модним їх розігрувати і висміювати.

Є думка, що «День жартівників» виник з волі неаполітанського короля Монтерея, якому в одне зі свят приготували страву з риби. Йому сподобалося частування, і він попросив приготувати його знову. Такої риби не знайшлося, і кухар «підсунув» королю щось схоже. Однак обдурити короля виявилося неможливо - розіграш не вдався, та король не розсердився, а засміявся.

А ось коли і ким це свято було завезено в Україну точно не відомо, але в творах багатьох письменників і поетів кінця XVII століття з'являлися рядки про першоквітневі розіграші.

Український народ споконвіку любив веселощі, забуваючи про життєві негаразди і прикрощі, створив безліч жартівливих пісень, коломийок, каламбурів. У добрий час і в годину лихоліття добрий сміх не залишав наш люд.

Тож будьте насторожі, запасіться почуттям гумору, набором свіженьких жартів і забавних віршиків, на розіграші не ображайтеся, а відповідайте ними ж, створюйте позитивний настрій навколо себе!

Загалом веселіться, щирий сміх подовжує життя!

Матеріал підготувала бібліограф

Піщанської сільської бібліотеки