Чародій слова, майстер сміху

Дата: 31.03.2021 08:35

1 квітня виповнюється 212 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя – класика світової культури, нашого земляка, одного з найбільш незвичайних і загадкових письменників. «Я… природний житель Полтави», - писав він у листі із Санкт-Петербурга до своєї матері Марії Іванівни.

Він залишив у спадок рідному народові неоціненний доробок з повістей і романів, драматургії та публіцистики, в яких створив цілу енциклопедію українського життя, зобразив побут і дух українського села, наші прадавні вірування, життєдайну суміш реалістичного й фантастичного.

Його твори читають та екранізують в Америці, Німеччині, Росії, Білорусі , Україні. Про нього розповідають містичні легенди. Загадковою залишається навіть смерть Миколи Васильовича.

Твори Гоголя "Тарас Бульба", "Мертві душі", "Вечори на хуторі біля Диканьки", "Ревізор", "Вій", "Одруження" знайшли своє місце серед найкращих художніх досягнень світової літератури.

Видання цих праць різних років експонуються на книжковій виставці «Чародій слова, майстер сміху» організованій В Піщанській сільській бібліотеці до дня народження письменника.