СВІТ СУЧАСНОЇ ПОЕЗІЇ

Дата: 19.03.2021 14:32

Поетична вітрина

Поезія – це завжди крок вперед

від суєти, буденної нудоти

у стан душі, окриленої в лет,

до неба слів, до вільної свободи.

О. Олехо

Поезія… Таке коротке і змістовне слово! Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Це особлива мелодія, ритм якої примушує кожне чуттєве серце прискорено битися. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір.

Тому 21 березня й постало рішення генеральною конференцію ЮНЕСКО про відзначення Всесвітнього дня поезії.

Піщанська сільська бібліотека для дорослих пропонує вам поринути у чарівний, незрівняний світ. Світ її Величності Поезії…

Вишнева повінь: антологія сучасної жіночої поезії Полтавщини[Текст] /автор проекту та упоряд. Г.П. Грибан. – Полтава: Дивосвіт, 2012. – 464 с.

У книзі зібрано творчий доробок сучасних поетес Полтавщини. Вірші представлені на будь-який смак, тож вони не залишать байдужим, торкнуться душі навіть найвибагливішого читача.

Калинове гроно: Антологія поезії полтавських літераторів ХХ ст. [Текст] /За ред. М. В. Костенка, Ю.М. Дмитренка, А.М. Дяченка та ін. – Полтава: Полтавський літератор, 1998. – 488 с.

Видання охоплює період розвитку художньої творчості полтавських літераторів з 1898 по 1998 рік. Книга містить вступну статтю, бібографічні дані літератора, зразки його творів, довідкову літературу при наявності.

Лаврентьєв С. Стежини зраненого серця…[Текст]: поезія, проза/ С. Лаврентьєв; /уклад. О.В. Тарасіна. – Полтава: ТОВ «АСМІ», 2011. – 192 с.

Ця книга підсумок життя 16-літнього полтавця, хлопця, життєвий політ котрого так трагічно обірвався на початку юності. Книга, де зібрані далеко не всі його вірші, оповідання, переклади. Сашиним творам притаманна така риса, як любов. Таке маленьке слово, яким можна охарактеризувати всю творчість, все написане Сашком, за зовсім небагато прожитих ним років.

Поети «Молодої Музи»:Збірник [Текст]/ [Упоряд. М.М. Ільїнський. – К. : Дніпро, 2006. – 672 с.

Збірку складають кращі поетичні твори  П. Карманського, В Пачовського, Б. Лепкого, С. Чарнецького, С. Твердохліба, О. Лу4цького, М. Рудницького, які входили до літературної групи «Молода Муза», що існувала у Львові від 1907 р. І до початку Першої світової війни. Об’єднавшись навколо журналу «Світ», митці шукали у творчості нових шляхів, засвоювали  ідеї, мотиви, форми тогочасної світової літератури, встпали в нове русло загальноєвропейського культурного розвитку.

Поети полтавської «Просвіти». Антологія [Текст]/Упоряд. М. Дяченко. –  Полтава: вид-во «РІК», 2007. – 143 с.

Автори цієї антології – поети Полтави, чия громадська діяльність тісно повязана з «Просвітою». Це разні за віком, манерою поетичного пис ьма та обсягом літературного доробку поети. Але їх об’єднує активна громадська позиція, палка любов до рідної мови, рідного краю, самовіддана праця в ім’я національного і культурного відродження своєї країни, утвердження України в Україні.

Топська Н. Любов – наснага, любов – журба…[Текст]/ Н. Топська. - Донецьк: ПП «КД «Проспект-Прес», 2007. – 320 с. стор.

Книга містить дванадцять новел — дванадцять історій кохання видатних українців, котрі народилися в XVIII-XIX століттях, — Григорія Сковороди, Івана Котляревського, Євгена Гребінки, Тараса Шевченка, Леоніда Глібова, Марка Вовчка, Панаса Мирного, Івана Франка, Ольги Кобилянської, Михайла Коцюбинського, Павла Грабовського, Лесі Українки. Непрості долі великих людей — кожна зі своїми болями і радощами, зустрічами і розлуками, сподіваннями і розчаруваннями…

Запрошуємо перегорнути сторінки цієї книги і поринути до хвилюючого і невмирущого світу любові.

Васильєва Тамара «Колекція дум». Вірші / Тамара Васильєва.- К.; Український пріоритет, 2014. – 104 с.

Ця поетична збірка засвідчила прихід у сучасну українську поезію нової яскравої особистості, авторки з сильним поетичним характером, з безмежною любов’ю до мами, до свого понівеченого Чорнобилем поліського краю, до славної Кременчуцької землі.

«Колекція дум» - це зразок тієї первісно чистої поезії, яка густо заселена волошками й ромашками, полинами й чебрецями, буслами і солов’ями,непідробним ліризмом.

Життя людини сповнене радощів і печалей, хвиль піднесення і негараздів. Можна горіти у полум'ї кохання і щастя, згоріти від болю і розчарувань. Константа любові дарує прекрасний стан душі та світлу печаль.

Сопільняк В. Мріям тепло: поезія /Вікторія Сопільняк. – Кременчук: ПП Щербатих О.В., 2019. – 144 с.

Перша збірка молодої кременчуцької поетеси Вікторії Сопільняк. Ця лірика заворожує, заколисує, хвилює і надихає водночас. ЇЇ поезія – чиста і відверта, як і сама авторка, - знаходить відгук у серцях читачів та музикантів. Саме тому на її слова так легко лягає музика.

Олефир Ю. Н. «Замок из тумана»: Стихи / Юлия Николаевна Олефир. – Харьков: ФОП Шейніна О.В.- 2007. – 132 с.

Юлия Олефир «Я кошка»: Стихи.- Донецк: Изд-во  «Світ книги», 2013.- 164 с.

Юлія – наша землячка. Провізор за освітою і поет за покликом серця. У двох збірках її віршів кожен знайде щось для себе: хтось любовну лірику, хтось рядки, написані з гумором і іронією.

«Мої вірші - це відображення мого внутрішнього світу, мої думки. І я дуже рада, що у мене є здатність висловлювати своє ставлення до життя за допомогою віршів та ділитися ним зі своїми читачами», - говорить поетеса.

Ми пірнаємо у прозу, але часто забуваємо про поезію. Поезія залишається загадкою, ваблячи своїх читачів. В чому ж секрет поетичних чарів? Поети, як чарівники – добрі чи злі, грають словами, а разом з тим – і нашими почуттями.

Кожен шукає рядки до душі. Та де ж знайти такі рядки, які залишать слід у пам’яті, а слова вкриють шкіру сиротами? Навіть той, хто кричить: «Не люблю віршів всіляких поетів!», мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов’язково знайшов би собі поезію до душі.

Матеріал підготувала бібліограф Піщанської сільської

бібліотеки для дорослих  Радочин Л.А.