Усе на світі створене з кохання

Дата: 15.02.2021 10:07

Інформаційне повідомлення

Я тебе кохаю… Ці слова об’єднують людей усього світу, бо для любові не потрібна мова  - її розуміють серцем.

Кохання - вогонь і лід, проза і поезія.  Воно як пісня, що лине над безкраїми степами.  Як біг струмка, як грім і блискавиця… Кохання було, є і буде. Воно є музою для письменників, поетів, художників і композиторів.

Ось уже сімнадцять століть підряд закохані всього світу відзначають 14 лютого одне з найромантичніших свят – День святого Валентина. Амури поспішають з'єднати пари, почуття яких перевірені часом, і допомагають зустрітись половинкам, що загубились у просторі.

Існує така легенда.

Рим, ІІІ століття до нашої ери. Імператор намагається створити наймогутнішу армію в світі: «Справжній чоловік має бути воїном, а не сидіти біля жіночої спідниці, - заявляє він. І оскільки воїн завжди має бути в поході, далеко від дому, то ніщо не повинно його зв’язувати з домівкою. Я забороняю воїнам моїх легіонів одружуватися.»

Але хіба можна сонцю заборонити світити і дощу зрошувати землю, пташкам не співати пісень, а серцю не кохати?

І наказ не одружуватись летить шкереберть, коли молоді та гарні легіонери зустрічають прекрасних дівчат.

А якщо не можна вступати в шлюб за наказом імператора відкрито, то є можливість обвінчатись з коханою таємно, бо є серед римського війська отець Валентин, який всупереч наказу імператора єднає законним шлюбом  серця закоханих.

Коли імператор довідався про це, то засудив Валентина до смертної кари.  Під час очікування виконання смертного вироку, Валентин закохався в сліпу дочку тюремника Юлію і за допомогою своєї надсили зцілив її.

Перед стратою він залишив їй прощальне послання і підписав його як “Твій Валентин”. Саме з цим неймовірним моментом та виявом любові пов’язують звичай дарувати валентинки.

Пізніше Валентин був канонізований католицькою церквою. У 496 році Папа Римський Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Перші “валентинки” створювалися власними руками: талановиті митці писали романтичні вірші на аркушах паперу, згодом в Британії почали друкувати збірники віршів – закохані вибирали найкращі і переписували їх у “валентинки”. Десь з цього часу і почалося масове виробництво “валентинок” в промислових масштабах.

Напевно, немає на Землі людини, яка б не чула про це чудове свято – День усіх закоханих.

14 лютого, Валентинів день – одне з тих свят, без яких життя було б біднішим. Вже стало доброю традицією дарувати один одному в цей день валентинки та листівки, які символізують симпатію або освідчення в коханні.

Без любові людям неможливо прожити. Ми, дорослі любимо дітей, один одного та бажаємо щоб ніхто і ніколи не був обділений цим прекрасним почуттям.

До дня закоханих в бібліотеках громади організовано тематичні книжкові виставки: «Все починається з любові» - Піщанській сільській бібліотеці для дорослих, «З днем закоханих» - Кривушівській та «З днем Святого Валентина» - Гориславській.

Вітаємо всіх користувачів з найромантичнішим святом і бажаємо чистих, світлих почуттів. Нехай кожна мить буде наповнена любов’ю, світлом добра, взаєморозуміння, щирістю і щастям.