Свято жіночої долі
7 грудня православні християни відзначають День пам'яті святої великомучениці Катерини. УНІАН згадав історію і традиції давнього православного свята.
Християнство описує Катерину Олександрійську як «наречену Христову», яка зазнала жорстоких тортур і була вбита за свою віру. Дівчина народилася у другій половині III століття в Олександрії, у знатній і багатій сім'ї. Її мати була таємною християнкою і долучила Катерину до віри.
Катерина активно проповідувала християнство. Римський імператор Максимін намагався спокусити її багатством і славою, щоб вона відмовилася від віри. Але та відмовилася, за що її піддали тортурам і позбавили волі, а потім стратили. Жінка гідно прийняла покарання, не відреклася від віри, за що й була названа великомученицею.
Згідно з народним повір'ям, Свята Катерина – покровителька любові і шлюбу, яка допомагає дівчатам відшукати свого судженого. День Катерини також називають «святом дівочої долі».
Дівчатам, які шукають любові, традиційно радять сходити вранці 7 грудня до церкви і помолитися перед іконою Святої Катерини.
Свято припадає на Різдвяний піст, тому відзначати його шумно не прийнято. Тим не менш, в цей день молоді дівчата збиралися на «вечорниці», просили Катерину про нареченого і гадали, що не заохочувалося церквою.
За днем святої Катерини, як і за багатьма іншими святами, намагалися передбачати погоду.
У ходу були прислів'я: «Катерина по воді, то Різдво по льоді», «На святу Катерину ховайся під перину».
В рамках цього свята бібліотекарі Піщанської сільської для дорослих організували книжкову виставку «На святої Катерини».