Хустка - оберіг жіночої краси
Хустка супроводжувала людину протягом усього життя — від народження і хрестин до поховання та поминання. Нею обдаровували кумів під час хрестин і весіль. Вона є справжнім українським національним оберегом, що передавався у спадок, був своєрідним захистом і гордістю кожної родини, ознака краси чарівних українських жінок.
Хустка символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Кожен колір, візерунок на хустці – символічний і має своє значення, і усе це сплітається у своєрідну картину нашої природи, історії, життя та традиції українського народу. Молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні.
Хустка також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні – із дешевших.
Її використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя.
Всесвітній день української хустки почали відзначати лише рік тому, 7 грудня 2019 року, з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Започатковане свято з метою об’єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.
З нагоди свята, в цей день, українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі "Зроби фото з хусткою".
Долучилися до флешмобу і працівники Піщанської, Гориславської сільських бібліотек та їх читачі.
Хустка життя, як її називають у народі, – нетлінна пам'ять про наших мам, бабусь, прабабусь – берегинь українського роду, тож нехай цей символ буде незмінним оберегом від усього злого і недоброго!