Благословенна у віках земля з хлібами щедрими під небом синім

Дата: 23.08.2020 08:15

29 років тому в Україні відбулася подія, яка ознаменувала собою початок нової ери в історії держави: Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної української держави – України.

На честь цієї доленосної події в країні встановили національне свято – День Незалежності, яке щорічно відзначається 24 серпня.

За добу до святкування Дня Незалежності, Україна відзначає День Державного Прапора. Дата була обрана на згадку про події 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради група народних депутатів внесла синьо-жовтий стяг.

Державний прапор України є символом вільної країни, втіленням національної єдності українського народу. Він здатен кликати на боротьбу за честь і гідність нації. В період формування української державності та героїчної боротьби він відігравав надзвичайно велике значення для кожної людини, що прагнула до волі, підіймав моральний дух, додавав сили та віри у світле майбутнє.

Одна з найбільших за територією країна в Європі Україна - відбулася, постала і стверджується в світі як суверенна, соборна європейська держава.

Відроджена незалежність і державність України не була щасливим дарунком долі чи наслідком сприятливого збігу політичних обставин. До цього країна йшла довгим, важким, жертовним шляхом і дорого за неї заплатила.

Незалежність – заслуга всього народу і багатьох його поколінь. Адже народ, який пройшов через тернистий шлях випробувань і зумів вистояти та зберегти себе у вогняному горнилі революцій, спустошливих війн, братовбивчих конфліктів , нещадних голодоморів та репресій, підпільної правди і публічної брехні, який прийняв удар Чорнобиля і затулив собою від глобальної катастрофи людство, виборов право на утвердження себе у світі як нації має право на самостійний цивілізований розвиток, бо ми патріоти рідної землі!

Ми патріоти рідної землі

Ми діти незалежної держави

Ми українці - сильні й вольові,

Ми прагнем миру, ми не прагнем слави.

Ми сильні духом, ми відважні люди,

Козацький рід якого не здолать

Країна наша є, була і буде

Її ми завжди будем захищать.

Нам усміхнеться доля! Пам'ятаймо!

В своїй сторонці панувати нам.

Іще не вмерла Україна заспіваймо

Не віддамо країну ворогам.

Про нашу волю і про нашу славу

Розкаже гордо український гімн,

Здіймаю прапор рідної держави

Я українка! Я пишаюсь цим!

/Автор вірша бібліотекар Гориславської сільської бібліотеки    І.В. Корзун/