Магічна сила Івана Купала

Дата: 06.07.2020 15:15

Івана Купала – одне з найбільш древніх і магічних слов’янських свят. Відзначають його в ніч з 6 на 7 липня. Свої витоки Іванів день бере ще з часів язичництва. Спочатку він був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилося ім’ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом.

Вважалося, що в цей час духи природи відкрито спілкуються з людьми. Саме тому в ніч на Купала було прийнято проводити різні обряди, пов'язані з природними джерелами води і вогню.

Якщо у вас є бажання більше дізнатися про загадкове купальське свято запрошуємо до перегляду літератури, представленій на книжкових виставках бібліотек громади:

«Купальське свято на дива багате» -  Піщанська для дорослих

«На Івана, на Купала» - Піщанська для дітей

«Зачаровані купальські вогні» - Кривушівська.