День Європи в Україні

Дата: 15.05.2020 17:36

Кожної третьої суботи травня відзначається День Європи в Україні відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

Європейський Союз представляє 27 країн, які об'єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей.

На сьогодні, Європейський Союз займає площу 4 423 147 км2 (7-ме місце в світі), з населенням 445 мільйонів громадян різних національностей, вірувань та традицій.

Нинішній варіант прапора – коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Число зірок не має нічого спільного з кількістю країн-членів організації. В різних традиціях число „12” є символічним, що означає абсолютну досконалість, довершеність повноти та єдності.

Європейський прапор представляє ідеал об’єднання народів Європи  і залишається незмінним протягом років, не зважаючи на розширення ЄС.

Гімн Європейського Союзу являється одним із символів Європи. Музика взята з Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, яку він поклав на вірші Фрідріха фон Шиллера. Рада Європи вирішила затвердити гімн без слів, аби не підносити якоїсь із європейських мов над іншою.

За часів свого існування ЄС перетворився на потужну і впливову силу, яка відіграє провідну роль у світовій політиці, економіці, культурі. Це єдиний економічний, соціальний та гуманітарний простір, де відмовилися від кордонів та зайвих умовностей задля вільного пересування людей, продуктів, капіталів, необмеженого обміну інформацією, культурними та науковими надбаннями.

День Європи в Україні - 16 травня - знаменні дати поточного ...Відносини між Україною та Європейським Союзом були започатковані в грудні 1991 року, коли Міністр закордонних справ Нідерландів, як головуючої в ЄС держави, у своєму листі від імені Євросоюзу офіційно визнав незалежність України.
    Політика України щодо розбудови відносин з Європейським Союзом впроваджується на основі Закону України від 1 липня 2010 року «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики».

Разом з цим намір України розбудовувати відносини з ЄС на принципах інтеграції був проголошений набагато раніше. Так, у Постанові Верховної Ради України від 2 липня 1993 року «Про основні напрями зовнішньої політики України» країна вперше заявила про власні євроінтеграційні прагнення. У документі закріплювалося, що «перспективною метою української зовнішньої політики є членство України в Європейських Співтовариствах за умови, що це не шкодитиме її національним інтересам. З метою підтримання стабільних відносин з Європейськими Співтовариствами Україна укладе з ними Угоду про партнерство і співробітництво, реалізація якої стане першим етапом просування до асоційованого, а згодом - до повного її членства у цій організації».

У подальшому стратегічний курс України на європейську інтеграцію був підтверджений та розвинутий у Стратегії  та Програмі інтеграції України до ЄС, схваленій Указом Президента України 14 вересня 2000 року. Зокрема, у Стратегії набуття повноправного членства в ЄС проголошено довготерміновою стратегічною метою європейської інтеграції України.

Хартія основних прав вперше в історії ЄС поєднала в одному документі всі громадянські, політичні, економічні та соціальні права європейських громадян і мешканців ЄС. Вона базується, зокрема, на фундаментальних правах і свободах, проголошених в Європейській конвенції з прав людини, конституційних традиціях держав-членів, та інших міжнародних конвенцій, членами яких є держави союзу або сам ЄС.

Одним із головних завдань, які сьогодні постають перед Європейським Союзом, є розширення території миру, безпеки та добробуту за межі ЄС.