Пам’ять про прапрадіда жива

Дата: 08.05.2020 17:11

08.05.2017 р. Вітаємо з Днем пам'яті та примирення і Днем Перемоги ...Твір Малька Максима

учня 3 класу                                            Кривушівського НВК

У кожній родині пам’ятають своїх рідних і близьких, які захищали Батьківщину від німецько-фашистських загарбників.

Я хочу розповісти про свого прапрадіда, Новікова Герасима Федоровича, ветерана Другої світової війни. Він, на жаль, вже помер, але пам'ять про нього живе в нашій родині.

Дідусь служив розвідником . Він не раз ходив за лінію фронту . Одного разу навіть вступив в рукопашну сутичку з трьома фашистами.  Після поранення потрапив до шпиталю.

У вересні 1942 року знову повернувся до рядів армії, але вже в якості артилериста – навідника. При звільненні одного з сіл на Кубані,його рота знищила загін ворогів, захопивши військовий обоз  з  боєприпасами і бойовою технікою.

За перемогу над ворогом він був нагороджений медалями  «За відвагу» та  «За бойові заслуги»

2 лютого 1943 року, в останній день бою, він був тяжко поранений, потрапив до шпиталю на Уралі і залишився в Первоуральскому. В мирний час працював на Новотрубному заводі.

Мій прапрадідусь був хороброю людиною. Я  пам’ятаю та  пишаюся ним. Він - наш герой!