Пам'ять, що не згасне.

Дата: 07.05.2020 14:33

Федір Лукич Лепський пройшов тяжкими дорогами війни. З приходом гітлерівців чимало довелось пережити юному Феді: нациські  кати  часто  влаштовували облави на нашу молодь, аби відправити українських юнаків та дівчат у каторжну неволю, на тяжкі роботи, з яких багато хто на Батьківщину так і не повернувся.

У 17-річному віці розпочалася фронтова біографія Федора Лукича. Потрапив юнак до окремого загону, яким командував полковник Ф.Є Іванов. У цьому військовому підрозділі таких, як  Федір Лепський , налічувалося кілька тисяч – не обмундированих, ненавчених і необстріляних  як слід. І ось їх, учорашніх юнаків, кинули в запеклі бої з нацистами , які точились на великих островах Дніпра  від Кривушів аж до Максимівки.

Відважно бився з ворогом юнак із Піщаного.  Наприкінці листопада він  став бійцем роти  автоматників,  в складі якої юний боєць проявив неабияку мужність у боях за визволення м. Чигирин.  І коли потім через багато років разом з учнями Піщанської гімназії Федір Лепський  та його фронтовий друг і земляк Петро Мудрий поїхали на екскурсію до цього славного козацького міста, то працівники історичного музею зустріли ветеранів з хлібом –сіллю. В цю мить діти і вчителі побачили на очах сивочолих чоловіків сльози. Хто знає, чи то були сльози спогадів про війну, чи сльози радості і насолоди мирним та щасливим життям, яке вони для нас завоювали. Тяжкими фронтовими дорогами пройшов наш земляк  через Румунію, Югославію, Австрію, Угорщину.

Федір Лукич Лепський нагороджений орденами Червоної Зірки, Слави IIIступеня, Великої Вітчизняної війни Iступеня, Богдана Хмельницького, медалями « За взяття Будапешта», « За взяття Відня», « За перемогу над фашистською Німеччиною» та багатьма іншими відзнаками . Не всі повернулися з воєнних доріг. Багато солдат полягло за те, щоб наша Батьківщина була незалежна і у наших дітей було щасливе майбутнє.

Про це ніхто не повинен забувати. Вічна їм слава.