A A A K K K
для людей із порушенням зору
Піщанська сільська рада
Полтавська область, Кременчуцький район

«Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна».

Дата: 04.05.2020 14:19
Кількість переглядів: 2072

        Пам’ятайте, друзі, цих людей довіку,

                        Тих, хто повернувся і поліг в боях.   

     І вклонімось всі ми низько до землі їм,

 Квітами устелим їх тернистий шлях

 

   

 

     День Перемоги - урочиста й одночасно сумна дата, яка назавжди залишиться днем нашого національного тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу і братства народів. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім’я Перемоги над нацизмом — істинний приклад патріотизму для нащадків.

   Друга світова війна і виборена в ній Перемога, віддаляючись від нас у часі, не відходять у забуття. Священна пам’ять і воєнні реліквії завжди живуть з нами, у наших серцях.

    До Дня пам'яті та примирення, 75 річчя від Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні працівники Піщанської сільської бібліотеки для дорослих підготували віртуальну книжкову виставку  «В серцях і книгах пам'ять про війну…»

 

                                       Розділ І:   «В серцях і книгах пам'ять про війну…»

 

      Сапожников Л. Кривое зеркало войны. О мифах и загадках Второй мировой. 1939-1945 / Л. Сапожников. – К.: Арий, 2015. – 336с.

    Эта книга не документальный детектив, но читается с не меньшим интересом. Автор, украинский писатель  журналист, беспристастно исследует популярные мифы, связанные с историей Второй мировой войны, и вместе с читателем ищет истину.

 

 

    Василевський О.М. Справа всього життя / О.М. Василевський – К.: Політвидав України, 1989. – 590 с.

  Ця книга – перше видання популярних спогадів уславленого воєначальника Маршала Радянського Союзу, Олександра Михайловича Василевського, все свідоме життя якого було віддане служінню Батьківщині.

Більша частина мемуарів присвячена Другій світовій війні, роботі Ставки Верховного Головнокомандування, Генерального штабу в досягненні перемоги.


 

 

      Шатков Ю.П., Шаткова Л.Д. Они сражались за Родину (Живи память) / Юрий Шатков, Лидия Шаткова . – Кременчуг: Изд-во Кременчуг. – 344 с.

   В книге использованы фотоиллюстрации из 12-томной «Истории Второй мировой войны 1939-1945», других изданий, а также семейных альбомов и архивов участников войны, их родных и близких.

 

 

 

 

      Покришкін О.І. Небо війни /Літ. Запис А. Хорунжого. – К.: Політвидав України, 1988. – 459 с.:іл.

      Книга – правдива розповідь про героїзм радянських льотчиків у роки Другої світової. В мемуарному творі відображено багато епізодів напружених повітряних битв безстрашних соколів з фашистськими асами в небі над територією Польщі, Німеччини і Чехословаччини. Від бойових польотів у перший день війни до останніх боїв з ворогом над його лігвом.

 

 

 

     Дзвони пам’яті: Художні та документальні твори / Упоряд. Л.Н. Горлач, Я.М Пальчик. – К.: Рад. Письменник, 1985. – 206 с.

  У книзі вміщені художні твори та документальні нариси радянських письменників та журналістів.

Використавши архівні матеріали і спогади очевидців, автори нарисів з особливо емоційною силою розповіли про трагічні події, що відбулися під час Другої світової війни на Київщині: про звірства німецько-фашистських окупантів, про спалені ними села, про героїчну боротьбу народних месників з ненависним ворогом.

 

     Памятаємо,славимо, вшановуємо: Фотоальбом /авт.-упорядник І.О. Потапська. – К.: Політвидав України. – 1980. - 253 с.

   Мовою документальних фотоілюстрацій і публіцистичних  текстів фотоальбом розкриває історичний подвиг радянського народу у Другій світовій війні. В ньому розповідається про самовіддану працю славних синів і дочок народів  в тилу, героїчну діяльність підпільників і партизанів.

 

              

  Ніхто не забутий, ніщо не забуте: Збірник / В.Д. Ольшанський, В.К. Бондар, М. А. Царьов. – К.: Україна, 2011. – 856 с.

      У збірнику спогадів ветерани розповідають про героїчні будні  війни з нацистами, стійкість і мужність радянських воїнів, народних месників, які ціною власного життя наблизили величний День перемоги.

 

 

Розділ ІІ: Україна у горнилі Другої світової війни

 

 

 

       Україна у другій світовій війні: погляд з ХХІ століття. Історичні нариси. У двох кн. Кн.1/ Лисенко О.Є. та ін. – К.: «Наукова думка», 2011. – 736с.

     Україна у другій світовій війні: погляд з ХХІ століття. Історичні нариси. У двох кн. Кн.2 / / Лисенко О.Є. та ін. – К.: «Наукова думка», 2011. – 944 с.

   У виданні висвітлюється широке коло питань періоду Другої світової війни. На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики  німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стану економіки в роки війни та у відбудовний період. З’ясовуються долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.

 

 

    Вінок безсмертя: Книга -меморіал /Редкол.: О.Ф. Федоров, В.А.Маняк та ін.- К.: Політвидав України, 1987. – 578 с.

   Ця книга – перша спроба звести в одне ціле в книзі-меморіалі й увічнити в пам’яті народу села України, знищені разом з населенням фашистськими загарбниками. Документальні оповіді, свідчення очевидців трагедії, документи вітчизняних архівів, матеріали з «трофейного досьє» викривають людиноненависницьку сутність нацизму, показують всенародний розмах партизанської боротьби, висвітлюють процес відродження.

 

 

      Україна в полум’ї війни. 1941-1945 /П.П.Панченко, О.І. Уткін, В.І. Горєлов та ін. – К.: Україна, 2005. – 560 с., іл..

  Спираючись на фактичний матеріал, маловідомі архівні документи, автори детально аналізують оборонні і наступальні операції, проведені на території України у роки Великої Вітчизняної війни, показують масовий героїзм бійців і командирів Червоної армії у боях за визволення рідного краю від німецько-фашистських загарбників.

На основі аналізу фактичного матеріалу, нових архівних джерел автори розглядують найважливіші операції Червоної армії на території України, що суттєво вплинули на подальший хід Другої світової війни, значною мірою збагатили воєнне мистецтво.

 

     Друга світова війна в історичній пам’яті України : за матер. Укр. ін-ту нац. пам’яті / [упоряд.: Л.Герасименко, Р.Пилявець]. – Київ; Ніжин, 2010. – 247 с. : іл.

    У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії Українського народу ХХ століття – Другої світової війни. В основу праці покладено ідею боротьби українського народу за власну Державу.

У книзі проаналізовано події, що відбувались на території України, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р. і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р. (на основі значного масиву матеріалів розглянуто основні аспекти формування історичної пам’яті українського народу про Другу світову війну в сучасній Україні).

 

       Безсмертя. Книга  Пам яті  України. 1941 – 1945[Текст] / Голов. редакц. колег. І.О.Герасимов, І.Т. Муковський, П.П. Панченко.—К.: «Книга  Пам’яті  України», 2000.—944 с.: іл.

   Книга  містить  понад   300  документальних  фото  і  кадрів  кінохроніки  воєнних  літ,  багато  з  яких  читач  побачить  уперше.

   У виданні опубліковано  аналітико -  документальний   матеріал  про вагомий  внесок  українського  народу  в   перемогу  над  нацизмом.

 

     Книга скорботи України. Полтавська область /Гол. ред. кол.: Герасимов І.О. та ін.; обл. ред. кол. Шеремет П.Г. та ін. – Полтава: Полтавський літератор, 2002. – 400 с

      До першого тому Книги Скорботи України по Полтавській області занесено імена невинних жертв Великої Вітчизняної війни – мирних жителів м. Полтави, Великобагачанського, Гадяцького, Глобинського, Гребінківського, Диканського, Зіньківського, Карлівського, Кобеляцького, Козельщинського, Котелевського, Кременчуцького, Лохвицького районів, яких було розстріляно на окупованих територіях, закатовано в концтаборах.

 

 

                    Розділ ІІІ:   Наші земляки-учасники Другої світової війни

 

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь