Придбання спеціалізованих коробочок для збору батарейок у Піщанській ОТГ

Дата: 07.08.2019 16:33

Кожна людина може зробити свій внесок у поліпшення екологічного стану планети, і почати можна з найпростішої справи – утилізації батарейок.

Велика кількість батарейок, які збираються в Україні – не ідуть на переробку. Це пов’язано з тим, що їх переробка не безкоштовна, за неї потрібно платити.

Наразі єдиною організацією в Україні, яка налагодила партнерство з 2 реальними заводами із переробки батарейок у Європі – Redux в Німеччині та Recupyl в Польщі є Проект «Батарейки, здавайтеся!» (http://batareiky.in.ua/), які пропонують спеціальні коробочки для збору батарейок.

Вартість однієї коробочки на 10 кг батарейок – 5000 грн.  В коробочку вміщається приблизно 500 штук батарейок. Виготовлена із екологічного матеріалу – міцного багатошарового картону. Має захисну кришку, яка захищає від випаровувань. 1 коробочка рятує 8000 м² землі. Розміри коробочки: 22х22см. Вартість коробочки включає переробку батарейок на заводах Redux, Німеччина або Recupyl, Польща (в залежності від партії), звіт про переробку партії.

Нагадаємо, що у Піщанській громаді є кілька місць збору відпрацьованих батарейок:

• Центр надання адміністративних послуг (с. Піщане, вул. Київська, 137);
  • Піщанська сільська рада (с. Піщане, вул. Київська, 104);
  • Піщанська сільська бібліотека для дорослих (с. Піщане, вул. Київська, 129);
  • Піщанська гімназія (с. Піщане, вул. Шкільна, 2);
  • Кривушівський сільський клуб (с. Кривуші,  вул. Б.Хмельницького, 39-А);
  • Гориславський сільський будинок культури (с. Гориславці, вул. Центральна, 64Б).

У травні 2019 року виконавчий комітет Піщанської сільської ради виступив співорганізатором і партнером проекту «Придбання спеціалізованих коробочок для збору батарейок у Піщанській ОТГ», взявши участь у конкурсі «Екологічні ініціативи» Полтавської обласної ради, на жаль, комісія не відібрала вищезгаданий проект.

Тому, виконавчий комітет Піщанської сільської ради планує придбати кілька спеціалізованих коробочок з перспективою залучення громадян та підприємців для збору батарейок. Сподіваємось, що жителі Піщанської ОТГ  продемонструють свою готовність долучитися до придбання таких коробочок та встановлення їх в громадських місцях населених пунктів громади для поліпшення екологічного стану довкілля ОТГ.