#батарейки_здавайтесь

Дата: 07.06.2019 13:53

Батарейки – невід’ємна частина життя практично кожної людини. Саме на них базується робота різноманітних пристроїв, дитячих іграшок і т.п. До того ж вони забезпечують роботу пристроїв, що працюють від мережі, при відключенні електроенергії. Однак, в батарейках містяться важкі метали, які навіть у дуже обмеженій кількості становлять загрозу здоров’ю людей: цинк, марганець, кадмій, ртуть, нікель та інші.

Вчені підрахували, що одна пальчикова батарейка, що потрапляє на сміттєзвалище, забруднює важкими металами 20 м2 землі і 400 кубометрів води. Викинута батарейка покривається корозією, через що шкідливі речовини можуть потрапити в ґрунтові води, а далі - в річки, озера, артезіанські води. Батарейки продукують близько 50% всіх токсичних речовин.

#батарейки_здавайтесь