Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Дата: 06.05.2019 13:24

З 1 квітня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019   № 250 передбачено виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях. Право на допомогу мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Допомога призначається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

ВАЖЛИВО: громадянам, які звернуться за  допомогою на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях у період з квітня по червень 2019 року включно, допомога призначається з 1 квітня 2019 року.

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Допомога призначається  у розмірі 1700 гривень.

Призначення і виплата допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги.

Для призначення допомоги за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус до управлінь соціального захисту населення  подаються:

• заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, за затвердженою формою;

• копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу)

• копії посвідчення дітей з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

• копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

Вказані документи  подаються заявником особисто.

Виплата допомоги припиняється у разі:

-  позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

-  відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

- нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

-  тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

- перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

-  втрати статусу багатодітної сім’ї;

-  смерті дитини;

-  смерті отримувача допомоги

Контроль за цільовим використанням коштів і забезпеченням отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини покладено на центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або уповноважених осіб об’єднаних територіальних громад.

Звертаємо увагу! У разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, отримувач допомоги зобов’язаний у десятиденний строк повідомити про це органам соціального захисту населення.

Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації (вул. Ціолковського, 47, м. Полтава).

Обласна безкоштовна «гаряча лінія»: 0-800-500-620