Робота з інтерактивними дошками у Піщанській гімназії

Дата: 19.12.2018 11:22

Нова українська школа охоплює своїми ідеями не лише 1-і класи, а й усю Піщанську гімназію. Уміння вчитися – це ще одна навичка, яка стане в пригоді кожній людині. Завдяки новому освітньому середовищу, відмінному технічному оснащенню (майже всі класи з інтерактивними дошками) учні спроможні здобути максимум знань з основ наук, навчитися працювати в команді, виховувати в собі кращі риси людини і громадянина. Інтерактивна дошка - цінний інструмент для навчання всього класу. Це - візуальний ресурс, що може допомогти вчителю зробити уроки живими й привабливими для учнів. Інтерактивна дошка дозволяє піднести учням інформацію, використовуючи широкий діапазон засобів візуалізації (карти, таблиці, схеми, діаграми, фотографії тощо).

На уроці географії в 6 класі вчитель Ольга Щипець продемонструвала декілька видів робіт, що зробило урок яскравішим, і дало змогу повніше зрозуміти матеріал. Учням дуже сподобалася перевірка отриманих знань з допомогою комп'ютерної програми Plickers. Демонстрація відео-уривку "Реконструкція виверження Везувію" справила на дітей надзвичайно сильне враження, адже ми живемо в сейсмічно неактивній зоні, а тому - уявити такий процес складно. Протягом всього уроку з допомогою інтерактивного комплексу учні мали змогу наочно побачити різновиди вулканів, побачити фото вулканів, що є у нас в Україні, познайомитися з грязьовими вулканами, термальними джерелами та гейзерами. А під кінець уроку - було змодельовано ситуацію виверження вулкана.
Інтерактивна дошка - найкраща помічниця, щоб зробити далеке і не зрозуміле близьким і доступним розумінню, особливо на уроках географії.

Цікаво, весело і результативно пройшов урок англійської мови у 7 класі на тему: «Українські національні страви». Учитель Валентина Івасенко разом із волонтером Корпусу Миру за допомогою мультимедійних засобів вдосконалювали навички усного мовлення, письма і читання. Діти повторили методи приготування страв за допомогою вправи зробленої в сервісі «Learning Аpps»; склали вірш-оду їжі, використовуючи інтерактивну дошку; розгадали кросворд (друкуючи літери). Учні розповідали про способи приготування борщу-української національної страви, попередньо показавши на дошці інгредієнти (малюнки) і способи приготування. А завершився день засіданням педагогічної ради, де було розглянуто питання про застосування інтерактивних дошок на уроках.