A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Піщанська сільська рада
Полтавська область, Кременчуцький район

Історія Піщанського дитячого садочка "Ластівка"

Краса рідного краю виховує витонченість почуттів,

        допомагає відчути красу людини.

                                        В.Сухомлинський

 

 

 

 Історія  дошкільного навчального закладу «Ластівка» Піщанської сільської ради  Кременчуцького району Полтавської області існує понад 66 років.

        В усіх джерелах, де згадується село Піщане, немає точної назви його походження. За переказами старожилів, ймовірно, село походить від назви ґрунтів, адже перше-поселенці оселилися в місцях з піщаними ґрунтами. Але можна  впевнено зазначити, що засноване село Піщане було переселенцями. Окремі дослідники уточнюють, що це було козаче поселення, інші додають, що мігрували сюди втікачі з Правобережної України.

    Що ж до часу заснування села, то тут є певні розбіжності. Одні стверджують, що село виникло в XVII столітті, інші ж, навіть, називають точну дату 1726 рік, тобто початок XVIII століття. Згідно ревізії  1726 року,тут налічувалося 20 дворів посполитих селян, а вже у 1729-1730 рр. Піщане згадується в складі Кременчуцької сотні Миргородського полку. Отже , хутір Піщане був заснований, найімовірніше, в другій половині XVII століття.

    Вигідне географічне положення, близькість до Кременчука сприяли розвитку села та зростанню кількості населення. Серед населених пунктів, що тісним кільцем оточують Кременчук, найбільше є село Піщане. Розташоване воно всього за 6 км від райцентру, за 8 км  від залізничної станції Кременчук і за 10 км  від річкового вокзалу на Дніпрі. Населений пункт знаходиться на материку Євразії, в частині світу Європи,  на великій Східно - Європейській рівнині,біля річки Дніпро, (лівий берег), на Придніпровській низовині, в басейні річки Крива Руда, на лівому березі. Відстань від центру села до обласного центру  м. Полтави - 120 км, до столиці України, м. Києва – 285 км.

    Сьогодні с. Піщане – це приміський, сучасний населений пункт, з найбільшою кількістю населення в Кременчуцькому районі. В центрі села  знаходиться дитячий дошкільний заклад «Ластівка»  Піщанської  сільської ради, заснований у 1953 році. До 1995 року в закладі було пічне опалення. У жовтні 1995 року, завдяки спільній роботі завідувачки та голови сільської ради Малишева Едуарда Миколайовича, було проведено газове опалення, зроблено реконструкцію приміщення дитячого закладу.   

    Садок  мав назву ясла-садок «Ластівка»,  в якому функціонувала  лише одна група для дітей віком від 1 року до 7 років в кількості 25 дітей і належав місцевому колгоспу імені Мічуріна. Очолювала роботу закладу Кузьменко Галина Лук’янівна. У колективі було 5 працівників без спеціальної освіти. 

Для працівників колгоспу було відкрито дитячий заклад «Чайка», до якого була переведена завідувачкою Гнатюк Г.Л.

                       

      1960 р. Садок та колектив                                      Гнатюк (Кузьменко)Г.Л.

 

У 1973 році дошкільний заклад «Ластівка» було переведено до Кременчуцького районного відділу освіти. Кількість груп збільшилася до двох, у яких виховувалося 42 дитини.

     

 

 

Завідувачкою дитячого садка  була призначена  Назаренко Тетяна Федорівна,  яка очолювала заклад протягом 10 років, 25 років вихователем пропрацювала Грінченко Зінаїда Володимирівна.

 

 

 

 

      В 1985 році дошкільний навчальний заклад «Ластівка» очолила Сич Любов Хомівна, яка  понад  35 років є його незмінним керівником. Під її керівництвом продовжує  розвиватися матеріальна база заклау, велика увага приділяється національно - патріотичному, трудовому, фізичному вихованню, краєзнавству. В 1996 році була відкрита третя група, кількість вихованців збільшилася до 60 дітей. Колектив налічує  21 працівника, з них 9 педагогів, 4 з яких мають вищу педагогічну освіту та відповідні категорії - Колос Тетяна Іванівна, Криворучко Олена Володимирівна, Лялюк Тамара Миколаївна, Коваль Наталія Миколаївна, Дмитренко Лариса Володимирівна. У 2011 році в штат педагогічного колективу була введена посада вчителя-логопеда, яку займає Левченко Валентина Петрівна.

З 2019 року була відкрита інклюзивна група, прийнята на посаду  асистент вихователя Матірна Валентина Василівна.

                         

          З 1953 року по теперішній час дитячий садок випустив приблизно 3 тисячі дітей. Випускники  закладу приймали  участь в антитерористичній операції на Сході країни.

     Це: Ярошенко Євген Олександрович,Сторчовий Олександр Олександрович, Лапа Андрій Вікторович, Колос Борис Юрійович, Бондарь Олександр Анатолійович, Троцько Ігор Іванович, Пешко Богдан Володимирович, Кобзарьов Олександр Сергійович. Захищаючи нашу Україну, загинули вихованці нашого дитячого садка: Кирилов Антон, Шаповал Володимир Іванович.

       З 2001 року назва «ясла-садок» було змінено на «дошкільний навчальний заклад».13 серпня 2015 року  створена територіальна громада, головою якої є Красницький Олександр Петрович.  В цей час значна увага приділяється покращенню матеріально – технічної бази: проведений капітальний ремонт харчоблоку, приміщення, були придбані повністю нові сучасні  меблі, придбана сучасна побутова техніка, фізкультурне обладнання, проведено інтернет. Для покращення роботи з фізичного виховання  для дітей був побудований і обладнаний спортивний майданчик, ігровий та метеомайданчик.

 Рішенням VIII сесії VII скликання від 24 травня 2016 року статут ДНЗ «Ластівка» загального типу, було змінено на заклад комбінованого типу і відкрита спеціальна група для дітей з порушеннями мови.

 

 

 

 

В кожній віковій групі облаштовано розвивальні центри: художньо-естетичні, пізнавально-дослідницькі, ігрової діяльності, трудового виховання, центри здоров’я, краси і охайності, що забезпечує достатні умови для саморозвитку та самореалізації дітей дошкільного віку.

 

Головні завдання над якими працює дошкільний заклад:

1. Формувати мовленнєву та пізнавальну компетентність дошкільників на основі створення сучасного освітнього простору, сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільника як гаранту готовності до Нової української школи та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.

2. Сприяти розширенню форм та видів співпраці з родинами, прозорості та відкритості роботи закладу через роботу веб-сайту, створення відкритих груп в соціальній мережі Facebоok.

3. Продовжити роботу над підвищенням мотивації педагогів до формування успішної соціалізації дитини, розвитку в неї соціальних потреб, вмінь та навичок.

    

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      В закладі організовано правильне, поживне багате на вітаміни харчування – це добрий засіб зміцнення організму дитини.  І саме за самопочуттям малят,  їх фізичним станом, індексом здоровя оцінюємо ефективність своєї роботи.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь