Історія Кривушівського НВК

Кривушівський навчально-виховний комплекс Піщанської сільської ради

Кременчуцький район, с. Кривуші , вул.. Б.Хмельницького,41

На початку ХХ ст. село Кривуші Кременчуцького району складалося з багатьох хуторів: Сталівка, Горіславці, Лобойківка та інші, школи не було. Діти заможних селян за гроші  навчалися на хуторі Горіславці, де жив дяк Михайленко Петро Софронович. Школа була відкрита у 1926 р. Навчальний заклад давав лише початкову освіту. Першими вчителями були: Сагайдак  Олександра, Грачова Тіна Петрівна, Манько Валентина. У 1932р. завідуючим школи став Христич. У 1934р. з’явився  уже і 5 клас, а з 1936р.школа стала семирічною. Класи розміщалися в двох приміщеннях.  Директор – Пурас Іван Микитович. Учні згадують його з любов’ю. Це була вимоглива, але в той же час добра та чуйна людина. Так було до Другої  світової війни.

Великої шкоди завдали фашисти селу, багато будівель зруйнували, зокрема і школу. Після звільнення від німців, заняття проводили в приватних будинках, директором була Гудим Уляна Йосипівна.

З 1953р. почалося відновлення будівлі школи. У цьому ж році відбудували основний корпус, у 1959р. були збудовані додаткові приміщення біля школи, в яких учні здобували знання із столярної та слюсарної справи. З 1951 по 1965 рік директором школи був Лепський Леонід Дмитрович, з 1966 року  директор - Білявський Іван Сергійович, який доклав багато  зусиль для розбудови закладу освіти та поліпшення матеріального стану. Було збудоване нове приміщення, в якому розмістилися 8 класних кімнат,учительська, піонерська кімната,бібліотека. Школа перейшла на однозмінне навчання.

Під керівництвом Білявського І.С. у 70-80 роках були добудовані і  приєднані до основного приміщення їдальня і майстерні на першому поверсі,  спортзал - на другому.

У 1987 році відбулося урочисте відкриття приміщення для шестиліток ( дві спальні – для  хлопчиків і дівчаток – і  роздягальня  на  першому поверсі,  клас  та ігрова кімната – на  другому).

З 1990 по 1999 рр. директором  Кривушівської школи була Левкович Олена Миколаївна,  яка зробила значний внесок у  розвиток матеріально – технічної бази.

Ткаченко Вадим Іванович очолював школу  з 1999 – 2000 рр.

Протягом 2000-2007 р. директором закладу була Кадінова Любов Антонівна.  Під час її керівництва школа була газифікована, у  2007р.  зареєстровано музей школи та села. З цього року відповідно до розпорядження Кременчуцької районної державної адміністрації № 385 від 12. 07. 2007 року змінено назву закладу на Кривушівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа- дошкільний навчальний заклад», видано ліцензію «Кривушівський навчально-виховний комплекс».

З жовтня 2007 року по сьогоднішній  день колектив закладу освіти працює під керівництвом Остапенко Світлани Анатоліївни. У цьому ж   році  30 листопада відкрито дошкільний підрозділ НВК, у ньому налічувалося 12 дошкільнят. Заступником  директора з НВР у дошкільному підрозділі  була Тупало Тетяна Афанасіївна. З грудня 2009 року було відкрито ще одну групу, почали працювати дві групи: молодша «Мальвіна» та старша «Золотий ключик», кількість дітей збільшилась до 30 дошкільнят, заступником директора з НВР у дошкільному підрозділі стала Глотова Олена Петрівна.

З 2009 року­­ відповідно розробленій Концепції розвитку Кривушівського НВК навчальний заклад став Школою сприяння здоров’ю. Досвід роботи з даного напрямку  занесений до обласної картотеки «Шкіл сприяння здоров’ю» України.

З січня 2016 року засновником Кривушівського НВК є відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Піщанської сільської ради.За цей час істотно змінилася матеріально – технічна база закладу: модернізовано комп’ютерний клас та класні кімнати, замінені парти для учнів 1 – 4 класів на ортопедичні та парти – конторки, придбано тренажерний комплекс, у класах функціонують куточки емоційного розвантаження та багато іншого.

На фасаді школи розміщені  меморіальні дошки людям,які прославили нашу школу і рідне село Кривуші: директору (1966-1990) Білявському І.С.  та колишнім учням Кривушівського НВК: Мізюну Г.М та Баранову В.Ф..

Сучасний колектив складається з молодих учителів та з  педагогів,  які мають стаж  роботи  в даній школі  більше 30 років. Це Яцина В.Д. – учитель іноземної мови, керівник гуртка «Музеєзнавці», Левченко Н.В. – учитель початкової школи.

За останні роки завдяки злагодженій роботі педагогічного, технічного  персоналу  та батьківської громади значно поліпшився не тільки  кількісний, а й якісний склад учнівського колективу. Нині дошкільний підрозділ налічує 30 вихованців, школа – 167 учнів.

Сучасний вигляд Кривушівського НВК

Колектив Кривушівського НВК