Історія Гориславського дитячого садочка "Бджілка"

Ми всі родом з Дитинства… Дитинство - це той унікальний період, коли формуються основні моделі поведінки, ставлення до себе та світу. Середовище та люди, що оточують дитину, здійснюють величезний вплив на становлення її особистості. Ми ніколи до кінця не знаємо, яке наше слово або наша дія відізветься луною всередині малечі, визначивши її майбутнє.

Літопис нашого дитячого садка почали писати ще до відкриття. Свого часу люди, які працювали на фермах та полях колгоспу, відчували потребу в догляді за маленькими дітьми. Дитячий садок був у пристосованому приміщенні – сільській хаті, де за дітьми дивилися прості жінки з колгоспу: завідуючою була Гориславець Наталія Григорівна, нянями - Сіра Любов Романівна, Гориславець Віра Єгорівна, кухаркою – Максименко Марія. Головним завданням був догляд за дітьми: нагодувати, переодягти, забавити, поки мами були на роботі весь світловий день. На той час дітей у селі було багато і місця всім не вистачало, тому почали будувати новий дитячий садок.

Вибрали місце в центрі села, розпочали будівництво нового приміщення на 2 групи – на 50 чоловік. Власними силами колгоспників обладнали подвір'я, посадили дерева, квіти, побудували пісочниці, будиночки дерев'яні, павільйони. І в 1974 році було урочисто відкрито дитячий садок «Дзвіночок» на 1 групу. Завідувала дитячим садком Логвиненко Ніна Левківна (2 місяці), а потім Галаневич Тамара Омелянівна, кухарем була Сіра Любов Романівна, завгоспом – Рясна Валентина Василівна, і прислали на роботу дві виховательки після педагогічного училища.

Після того, як колгосп реорганізувати в радгосп, дитячий садок перейшов на баланс Кременчуцького районного відділу освіти. У 1982 році відкрили ще одну денну групу і одну групу цілодобову, нараховувалось 50 вихованців. Це був єдиний  заклад у районі, в якому діти перебували з понеділка до суботи. І діти були з усього району, не лише гориславські.

Формувався педагогічний колектив з кваліфікованими працівниками: завідуюча – Рогальська Лариса Федорівна, а згодом Назаренко Тетяна Леонідівна,  вихователі – Литовченко Тамара Миколаївна, Приходько Світлана Павлівна, Приходько Ольга Михайлівна, Сіра Лариса Олександрівна, Старик Лідія Андріївна, нянями – Копитько Ганна Тихонівна, Гориславець Ганна Яківна, Високопояс Наталія Миколаївна, Пойда Людмила Миколаївна, кухарем – Приходько Віра Володимирівна, Рясна Валентина Василівна,  прачкою – Петелько Надія Іванівна, медсестрою – Коврига Тетяна Іванівна, нічними нянями – Високопояс Олександра Оксентіївна і Фільченко Ніна Яківна та інші працівники, яких за період роботи було багато. Вибачте, якщо не всіх назвали.

Це початок періоду, коли  дітей не просто доглядали, а навчали і виховували: власноручно виготовляли роздатковий матеріал для занять, вчили писати, рахувати, займалися всебічним розвитком дитини. Брали активну участь у районних заходах, семінарах, у житті радгоспу, надавали посильну допомогу в прополюванні овочевих культур та збиранні врожаю.

Але 1 квітня 1997 року дитячий садок було ліквідовано у зв'язку з відсутністю фінансування та зменшенням народжуваності дітей у селі.

І тривав цей період довгих 10 років, поки не розпочалась нова хвиля відновлення дошкільної освіти: у 2007 році було реорганізовано Гориславську ЗОШ І-ІІ ступенів у Гориславський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа-дошкільний навчальний заклад»

1 вересня 2008 року гостинно відчинились двері дошкільного підрозділу «Бджілка» на 1 змішану групу в кількості 15 дітей. І задзвеніли дитячі голоси в дитячому садку. Щоранку привітно зустрічають дітлахів вихователі Сіра Лариса Олександрівна і Приходько Світлана Павлівна, асистент вихователя Куценко Світлана Гафурівна, помічники вихователя – Ковалевич Юлія Миколаївна, Ковалевич Ольга Степанівна і Великотрав Юлія Михайлівна, кухар Швець Раїса Іванівна і сестра медична Дяченко Вікторія Вікторівна.

Запрошуємо всіх бажаючих доповнити історію нашого дитячого садка новими спогадами, фотографіями, враженнями. Сподіваємось, що це тільки початок нашого дитячого літопису, який обросте новими дописами, фотографіями та приємними спогадами.