День Перемоги

Пам'ять, що не згасне.

Федір Лукич Лепський пройшов тяжкими дорогами війни. З приходом гітлерівців чимало довелось пережити юному Феді: нациські  кати  часто  влаштовували облави на нашу молодь, аби відправити українських юнаків та дівчат у каторжну неволю, на тяжкі роботи, з яких багато хто на Батьківщину так і не повернувся.

14:33:36 07.05.2020

Низький уклін тобі, ветеране!

Страшна війна ХХ століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний клаптик рідної землі до останньої краплі крові, вистояли і перемогли. Для України ціна тієї перемоги жахлива – мільйони людських життів.

14:19:14 07.05.2020

В гостях у ветерана

Є  люди, які викликають почуття гордості, подяки і безмірної поваги – це наші ветерани. Багато років тому вони героїчно захищали нашу Батьківщину, звільняючи окуповані фашистами міста і села, безжально даючи відсіч ворогам.     У цьому році ми відзначаємо 75-ту річницю Великої Перемоги  у  найжорстокішій війні, і розуміємо, що є останнім поколінням, яке бачить мужніх ветеранів. Кожного року, коли приходить переможний травень, учні Піщанської гімназіі залюбки йдуть вітати нашого воїна Петра Яковича Мудрого. Одного разу вони наважилися запитати у нього, чи не боявся він дивитися смерті в очі? Ветеран задумався, довго дивився на свої бойові нагороди, і відповів: «Я міг би сказати, що ні… Але, повірте, помирати молодим так не хотілося… Хотілося дожити до Перемоги, побачити поваленого ворога, якого ніхто не кликав на нашу землю».

14:06:00 07.05.2020

Нелегкі фронтові дороги.

Гвардії старшина Микола Безклинський став учасником ювілейного (2005 року)  параду на Червоній площі у Москві. Як і у червні 1945-го, колишні фронтовики пройшли в чіткому марші. У парадній шерензі крокував повз Мавзолей і Микола Безклинський. Говорить, що хоч і бачив парад 1945-го лише у документальній хроніці, але нібито пережив його заново у 21 столітті. На параді було 16 чоловік з України, якими командував генерал – майор Герасимов. Ветеран Великої Вітчизняної Микола Безклинський нагороджений орденами «Червоної Зірки», «Вітчизняної війни», «За мужність», медаллю   «За відвагу» та іншим. Двічі поранений та має контузію. Перед війною закінчив 7 класів Піщанської школи.

13:16:19 07.05.2020